Service: Ali Richmond, Bree Kingzett, Carrie Davies, Chris Colpitts, Christen Young, Cristina McKean, Danielle OReilly, Ericka Swanstrom, Hailey DeKraker, Jeff Waters, Jen Pringle, Jenn Barkman, Jenn Erwin, Jenn McDonald, Kath Rybar, Kim Fenwick, Michael Sinclair, Olivia Rey, Rebecca Buckman, Robyn Pratt, Stephanie Juniper, Teresa Bate, Trish Epplett, TJ Grabowieki, Tyson Duck, Zack Filler
Jostens Yearbook Award: Kath Rybar and Jen Pringle
Athlectic Awards:
Team MVP Awards
Senior Girls Volleyball Jenn Erwin/Erika Swanstrom
Junior Girls Volleyball (Blue) Lila Gervais
Junior Girls Volleyball (White) Danielle Robson
Bantam Boys Volleyball Cole Nelson
Bantam Girls Volleyball Carly Depatie
Cross Country Joren Titus
Senior Boys Basketball Tyson Duck
Bantam Boys Basketball James Sadler
Bantam Girls Basketball Mia Daniels
Track and Field Morgan Titus
Golf Danielle OReilly
Community Coaches Appreciation Awards
Athletic Block Awards
Small: Dani Ayearst, Tyson Duck, Britt Gibbons, Cristina McKean, Tim Orr, Doug Widdess, Grady Widdess
Large: Joren Titus
Outstanding Athletes
Bantam Female: Mia Daniels
Bantam Male: Cole Nelson
Junior Female: Claire Daniels
Senior Male: Morgan Titus
Citizenship: Ali Richmond, Christen Young, Cristian McKeran, Danielle OReilly, Erika Swanstorm, Jen Pringle, Jenn McDonald, Kath Rybar, Kim Fenwick, Teresa Bate, Trish Epplett
Subject Awards
Applied Skills: Grade 7 Morgan Gamache; Grade 8 Amanda Temple; Grade 9 Candice Mooney; Grade 10 Rhett Vernon-Jarvis; Grade 11 Stephan Buffi; Grade 12 Jenn Erwin
P.E.: Grade 7 JD McLean; Grade 8 Danielle Robson; Grade 9 Candice Mooney; Grade 10 Laine Nelson
Fine Arts: Grade 7 Emily MacAlistair; Grade 8 Raine Playfair; Grade 9 David Wiebe; Grade 10 Lila Gervais; Grade 11 Jen Pringle; Grade 12 Kelly Huxtable/Nina Armistead
English: Grade 7 Chelsea McDonal; Grade 8 Becky Bennett; Grade 9 Claire Daniels; Grade 10 Matt Friesen; Grade 11 Kath Rybar; Grade 12 Trish Epplett
French: Grade 7 shea Armtiage; Garde 8 Raine Playfair; Grade 9 Alicia Munroe; Grade 10 Michael Daugulis, Grade 11 Teresa Bate
Math: Grade 7 Glenn Tindle/Anna Pitoniak; Grade 8 Cam McKay-Stotesbury; Grade 9 Claire Daniels; Grade 10 Mike Daugulis; Grade 11 Jenn Barkman; Grade 12 Carrie Davies
Science: Grade 7 Anna Pitoniak; Grade 8 Brittany Kingzett; Grade 9 Claire Daniels; Grade 10 Mike Daugulis; Grade 11 Jenn Barkman; Grade 12 Carrie Davies
Social Studies: Grade 7 Mia Daniels/Anna Pitoniak; Grade 8 Caitlin Curry; Grade 9 Claire Daniels; Grade 10 Mike Daugulis/Kim Fenwick; Grade 11 Robyin Pratt; Grade 12 Morgan Titus
Headed for Success science award: Carrie Davies
Honour Roll
Grade 7: Shea Armitage, Mia Daniels, Carly Depatie, Morgan Gamache, Rachel Kleinman, Robbie Laird, Chelsea MacDonald, Emily Macalister, Julia Murray, Anna Pitoniak, Conrad Pridy, Cynthia Schaap, Glenn Tindle, Jonathan Wells
Grade 8: Whiney Barkman, Kendall Benbow, Becky Bennett, Brooke Browing, Cairlin Currie, Rory Eunson, Miles Grade, Brittany Kingzett, Jordan Kobelka, Meagan Lande, Alison Leighton, Cam MacKay-Stotesbury, Duffy McCarthy, Stephanie McClellan, Dillon Melamed, Raine Playfair, Danielle Robson, Vivian Schaap, Alexa Treleaven
Grade 9: Claire Daniels, Rebecca Kleinman, Meghan McKeever, Alicia Munro, Nicholas Sills, David Wiebe
Grade 10: Sandra Bayliss, Nicola Bennett, roxanne Beswetherwick, Mike Daugulis, Jessica Ellis, Kim Fenwick, Hamish Raniga, Sally Reid, Rhett Vernon-Jarvis, Anna Wood
Grade 11: Jenn Barkman, Scott Barr, Teresa Bate, Rebecca Buckman, Hailey Dekraker, Steph Juniper, Bree Kingzett, Marie-Chantal Lessard, Jamie McCance, Geoff Mooney, Robyn Pratt, Jenn Pringle, Kath Rybar, Charlotte Whitney
Grade 12: Josh Adelberg, Nina Armistead, Steff Casavant, Carrie Davies, Trish Epplett, Kelly Huxtable, Cristina McKean, Ali Richmond, Erika Swanstrom
Top GPA by Grade
Grade 7 Mia Daniels/Anna Pitoniak
Grade 8 Brittany Kingzett
Grade 9 Claire Daniels
Grade 10 Mike Daugulis
Grade 11 Jenn Barkman
Grade 12 Carrie Davies
The Governor Generals Academic Medal: Carrie Davies
Outstanding Student Award: Christina McKean